Nicolăescu a marcat în finala Cupei Israelului și a cucerit trofeul

Atacantul moldovean Ion Nicolăescu a cucerit Cupa Israelului cu echipa de club. Beitar Ierusalim a câștigat cu scorul de 3-0 finala jucată în compania formației Maccabi Netanya, iar Nicolăescu a deschis scorul în minutul 37.

sport1.maariv.co.il
Sursa: sport1.maariv.co.il

Celelalte goluri au fost marcate de atacantul nigerian Fred Friday în minutul 76 și atacantul israelian Yarden Shua în prelungiri, din penalty. În aceste condiții Beitar Ierusalim va juca în turul doi preliminar al Ligii Conferințelor. Bucuria cuceririi trofeului a fost atât de mare, încât suporterii au invadat terenul. Ceromonia de premiere a întârziat, iar sărbătoarea s-a mutat la vestiare. Acolo, Ion Nicolăescu și colegii săi s-au dezlănțuit.

Ion Nicolăescu are parte de un sezon excepțional. Atacantul moldovean a marcat 19 goluri în 33 de meciuri jucate pentru gruparea din Israel.