Meci cu cântec în Gruia

Nervi întinși la maximum în partida CFR Cluj-Napoca - FC Universitatea 1948 Craiova din barajul de calificare în preliminariile Ligii Conferințelor. Iritați la culme de deciziile luate de arbitrul Iștvan Kovacs, oltenii au fost foarte aproape să iasă de pe teren în minutul 112.

fanatik.ro
Sursa: fanatik.ro

Oaspeții au avut de gând să abandoneze partida la scorul de 1-0 în favoarea gazdelor. Membrii staff-ului echipei antrenate de Nicolo Napoli le-au făcut semn jucătorilor să vină la marginea terenului, dar după o mică pauză craiovenii au revenit în dreptunghiul verde și partida a continuat. Motivul supărării era faptul că "centralul" a eliminat doi jucători de la olteni, pe Juan Bauza în minutul 68 și pe Jérémy Huyghebaert în primul minut al primei reprize a timpului suplimentar.

În cele din urmă partida jucată pe stadionul "Doctor Constantin Rădulescu" a continuat. "Feroviarii" clujeni au învins cu 1:0. Singurul gol a fost înscris de fundașul croat Denis Kolinger în minutul 7 al timpului suplimentar din centrarea lui Claudiu Petrila.

În aceste condiții CFR Cluj-Napoca a prins ultimul "tren" spre Europa. Fosta campioana a României va juca în Turul 2 preliminar al Ligii Conferințelor.