Messi, încă două goluri în SUA

Lionel Messi se simte tot mai bine la Inter Miami. Super-vedeta argentiniană a marcat două goluri în meciul de acasă al echipei sale cu Atlanta United, câștigat cu 4:0. Messi a înscris în minutule 8 și 22.

miamiherald.com
Sursa: miamiherald.com

Messi a participat și la faza de construcție a golului 3, marcat de Robert Taylor, iar în repriza secundă celebrul fotbalist argentinian a dat pasa de gol aceluiași Taylor, care a stabilit scorul final.

„Impactul lui Messi asupra ligii, țării, orașului este uriaș. Sunt multe vedete care vin la stadion să îl vadă. Entuziasmul acesta este contagios și pentru coechipierii lui, care crează faze de joc grozave.” a afirmat antrenorul echipei Inter Miami, Gerardo Martino.

Astfel, Inter Miami a obținut două victorii în două meciuri din Cupa Ligilor, un turneu la care participă formații din Statele Unite ale Americii, Mexic și Canada, și s-a calificat în șaisprezecimile de finală.