Artur Crăciun a înscris din nou în prima divizie poloneză de fotbal

Fundașul moldovean Artur Crăciun a marcat al 4-lea său gol în campionatul de fotbal al Poloniei. În meciul din cadrul etapei a 18-a din Ekstraklasa, Puszcza Niepolomice a învins acasă cu 1-0 pe Widzew Lodz.

Fundașul echipei naționale a Republicii Moldova a marcat singurul gol al partidei în minutul 60 din lovitură de la 11 metri.
Artur Crăciun a fost integralist, iar în minutul 85 a primit un cartonaș galben. După această victorie, Puszcza Niepolomice se află pe locul 14 din cu 19 puncte.

Internaționalul moldovean a marcat astfel al patrulea său gol în prima divizie poloneză de fotbal. La Puszcza Niepolomice, nou-promovată în Ekstraklasa, fundașul echipei naționale a Repbulicii Moldova s-a transferat vara trecută.