Nicolaescu, gol marcat la 8 minute după intrarea pe teren

Deși nu este titular la Sportclub Heerenveen, internaționalul moldovean Ion Nicolaescu continuă să impresioneze. Atacantul a marcat al patrulea său gol pentru formația olandeză.

Apărut pe teren în minutul 57 al meciului cu FC Volendam, „Nico” a înscris în minutul 65.

Sportclub Heerenveen a pierdut meciul cu 1-2 și rămâne pe locul 9 în clasamentul Eredivisie. FC Volendam este lanterna roșie a campionatului.

Un alt internațional moldovean, Artur Crăciun, este pe val în campionatul Poloniei. Fundașul echipei Puszcza Niepolomice a înscris două goluri, ambele din penaltyuri, în partida cu Jagiellonia Bialystok. Puszcza, condusă cu 0-3, a revenit senzațional și a încheiat la egalitate partida, scor 3-3.

Artur Crăciun are 6 goluri marcate pentru Puszcza Niepolomice, el fiind golgheterul echipei.