Damașcan, eroul echipei Sepsi

Internaționalul moldovean Vitalie Damașcan a fost decisiv într-un meci din Superliga românească de fotbal. Atacantul formației Sepsi Sfântu-Gheorghe a marcat golul victoriei în partida de acasă cu CFR Cluj, scor 2:1.

facebook.com/osksepsi
Sursa: facebook.com/osksepsi

În meciul ce a contat pentru etapa a 20-a, Damașcan a intrat în minutul 63 în locul lui Roland Varga, iar în minutul 85 a înscris cu un șut din interiorul careului de 16 metri. Echipa sa a fost condusă cu 0:1, dar a răsturnat scorul. Vitalie Damașcan a marcat primul său gol în acest sezon.

"Nu-mi găsesc cuvintele. Sunt foarte bucuros. Acest gol a venit târziu. Important este că am învins și ne-am apropiat de zona de play-off." a afirmat Damașcan după meci.

După această victorie volitivă, Sepsi Sfântu-Gheorghe a urcat pe locul 5 în clasament cu 29 de puncte. De partea cealaltă, CFR-ul a rămas pe locul 2 la 8 puncte de liderul FCSB.