AF Rebeja a câștigat Cupa Elitelor

Echipa Academiei de Fotbal Radu Rebeja a câștigat turneul Cupa Elitelor, competiție dedicată juniorilor „sub 19 ani”. În penultimul meci al turneului, echipa pregătită de Valentin Munteanu a învins cu 3:0 o altă formație din capitală, Dacia Buiucani.

fmf.md
Sursa: fmf.md

Alexandru Mardarii a deschis scorul în minutul 7, iar în minutul 23 Bogdan Musteață a dublat avantajul echipei sale.

Dacia Buiucani putea relansa meciul în minutul 76, însă Viorel Vărzaru a ratat o lovitură de la 11 metri. Nicolae Gumeni a stabilit scorul final în minutul 90+5. Echipa Academia de Fotbal Radu Rebeja a susținut 3 partide la ediția din acest an a Cupei Elitelor, în care a învins echipele similare ale Zimbrului și Daciei Buiucani, și a pierdut în fața Sheriff-ului la loviturile de departajare.