Meciuri dramatice în campionatul de fotbal al Italiei

Meci interzis cardiacilor în Serie A. Juventus Torino s-a impus pe teren propriu la ultima fază a confruntării cu Frosinone, scor 3-2, într-o partidă din cadrul etapei a 26-a.

sportmediaset.mediaset.it
Sursa: sportmediaset.mediaset.it

Bătrâna Doamnă a turat motoarele la maxim încă din debutul partidei. Dușan Vlahovic a deschis scorul în minutul 3.

Frosinone, însă, a dat un tur de asalt și a răsturnat scorul până în minutul 27. Walid Cheddira a restabilit egalitatea în minutul 14, iar Marco Brescianini i-a adus în avantaj oaspeții.

La pauză, scorul indica 2-2 după ce Dușan Vlahovic și-a trecut în cont dubla în minutul 32. Soarta partidei a fost decisă în minutul 90 + 5, la ultima fază a partidei, atunci când Vlahovic a deviat excelent pentru Daniele Rugani care a înscris golul victoriei pentru Juventus.

Meci dramatic și în Sardinia, acolo unde campioana în exercițiu Napoli a ratat victoria, la fel, la ultima fază a meciului cu Cagliari Calcio. Napoletanii au deschis scorul în minutul 65 prin Victor Osimhen, dar gazdele au obținut un punct nesperat în minutul 90 + 6 grație golului marcat de Zito Luvumbo.