Boiciuc, repriză fabuloasă la Steaua

Fotbalistul moldovean Alexandru Boiciuc este pe val la echipa sa de club, CSA Steaua București! Compatriotul nostru a marcat două goluri și a oferit o pasă decisivă în partida cu Viitorul Târgu-Jiu din etapa a 17-a a diviziei secunde a fotbalului românesc.

facebook.com/CSASTEAUA/photos_by
Sursa: facebook.com/CSASTEAUA/photos_by

Gazdele s-au impus în cele din urmă cu scorul de 5:0, toate golurile fiind înscrise în repriza secundă. Alexandru Boiciuc a intrat în teren imediat după pauză și la două minute de la reluarea meciului a și deschis scorul.

Atacantul moldovean a recidivat cu încă un gol în minutul 78, iar peste 10 minute a pasat decisiv la ulimtul gol al partidei. Boiciuc a ajuns astfel la al patrulea său gol în acest sezon competițional.

Alexandru joacă la gruparea bucureșteană din vara trecută, iar la finalului anului 2023, antrenorul echipei militare, Daniel Oprița, a declarat că fotbalistul va părăsi clubul, însă, până la urmă, acesta a rămas în lot.