Inter Milano e de neoprit! Echipa antrenată de Simone Inzaghi a învins in extremis formația Udinese Calcio

Internazionale Milano se îndreaptă cu pași giganți spre un nou titlu de campioană a Italiei! "Nerr-azzurii" au învins în deplasare formația Udinese Calcio cu 2-1 și s-au distanțat la 14 puncte de a doua clasată AC Milan.

Internazionale Milano a avut un început de meci nu tocmai reușit. Udinese a dominat ostilitățile în prima repriză, iar în minutul 40 a deschis scorul prin Lazar Samardzic.

În partea a doua a partidei, Interul a turat motoarele la maximum, iar golul egalizator a venit în minutul 55. Hakan Calhanoglu a înscris din penalty-ul obținut de Marcus Thuram. Apoi, milanezii au dat lovitura de grație prin Davide Frattesi. Mijlocașul italian a înscris în prelungiri.

Grație acestei victorii, Interul s-a distanțat la 14 puncte față de concitadina AC Milan, care este pe locul 2, în timp ce Udinese rămâne pe locul 15, cu 28 de puncte acumulate.