Cristiano Ronaldo nu se oprește nici la 39 de ani! Starul portughez a stabilit un nou record

Cristiano Ronaldo este într-o formă de zile mari înaintea Campionatului European din Germania. Superstarul portughez a doborât încă un record în campionatul Arabiei Saudite. Lusitanul este primul fotbalist care a marcat 35 de goluri într-o ediție de campionat.

Al Nassr a câștigat cu 4:2 partida cu Al-Ittihad, iar Cristiano Ronaldo a fost cel mai bun jucător de pe teren, izbutind o dublă de senzație. "CR7" a ajuns la un total de 35 de goluri în acest sezon, depășindu-l pe marocanul Abderrazak Hamdallah, care a marcat 34 de goluri în ediția 2018/2019.

Cristiano Ronaldo și-a început recitalul în minutele de prelungire ale primei reprize. Portughezul a preluat o minge pe piept și l-a învins pe portarul advers. Lusitanul a făcut dubla în minutul 69 după o lovitură de cap.

Luis Castro, antrenorul Al Nassr a luat decizia de a-l înlocuit pe Cristiano Ronaldo în minutul 74, pentru a-i oferi un adevărat standing ovation portughezului. Suporterii l-au aplaudat, iar acesta a părut vizibil mulțumit de reacția acestora.