Postolachi a marcat un gol în meciul cu FCSB

Internaționalul moldovean Virgiliu Postolachi a marcat al doilea gol al echipei sale UTA Arad în victoria cu scorul de 3:1 în fața bucureștenei FCSB, într-un meci contând pentru etapa a 29-a a Superligii românești de fotbal. Postolachi, intrat în teren în minutul 57 în locul nigerianului Filip Otele, a înscris peste 7 minute în urma unui contraaatac devastator al arădenilor.

prosport.ro
Sursa: prosport.ro

"Suntem o echipă bună. Vom aborda cu încredere meciurile următoare și ne vom reveni. Ne-am dorit mult această victorie care înseamnă foarte mult pentru UTA." a spus după meci Postolachi.

Grație acestei victorii, UTA a adunat 27 de puncte și a urcat pe locul 14 în clasament. Formația lui Virgiu Postolachi va juca în play-out și va încerca să evite retrogradarea în liga a doua. De partea cealaltă, FCSB a rămas pe locul 3 cu 54 de puncte.

Într-o altă partidă a etapei a 29-a, CS Universitatea Craiova a învins în deplasare pe Petrolul Ploiești cu 1:0. Andrei Ivan a marcat singurul gol al meciului de pe stadionul "Ilie Oană" în prelungirile primei reprize.