FCSB a învins pe Sepsi în Superliga românească de fotbal

FCSB a încheiat pe locul trei sezonul regulat al Superligii românești de fotbal. Bucureștenii au învins pe Sepsi Sfântu Gheorghe cu 1-0 într-un meci disputat pe Arena Națională din capitala Romaniei.

facebook.com/FCSBOfficial
Sursa: facebook.com/FCSBOfficial

Octavian Popescu a marcat singurul gol al partidei în minutul 21, din pasa lui Darius Olaru.

În continuare, FCSB a ratat ocazii importante de gol și tabela de marcaj a rămas neschimbată. Astfel, FCSB a acumulat 57 de puncte în sezonul regulat, cu 7 mai puțin decât Farul Constanța, care conduce clasamentul.

Într-un alt meci, FC Hermannstadt s-a impus în fața Universității-1948 Craiova cu 1-0. Autogolul lui Danny Henriques a decis soarta partidei.

La FC Universitatea-1948 Craiova, atacantul moldovean Vladislav Blănuță a intrat pe teren abia în minutul 87.