Polonia a învins Germania, înaintea meciului cu echipa națională a Republicii Moldova

Reprezentativa Poloniei a obținut o uriașă victorie de moral înaintea confruntării cu echipa națională de fotbal a Republicii Moldova. Lewandowski și compania au învins pe teren propriu selecționata Germaniei într-un meci amical.

Gazdele s-au impus cu scorul de 1:0, iar singurul gol al partidei a fost marcat în prima repriză de Jakub Kiwior, fundașul clubului Arsenal Londra.

Meciul de la Varșovia a fost ultimul pentru Jakub Błaszczykowski, care a debutat la prima reprezentativă a Poloniei acum 17 ani. Mijlocașul a fost căpitanul gazdelor, iar în minutul 16 a fost înlocuit în aplauzele spectatorilor.

După meciul cu Germania, echipa națională a Poloniei se pregătește de deplasarea la Chișinău pentru meciul cu "tricolorii" noștri.

Partida e programată pentru 20 iunie pe stadionul Zimbru cu începere de la ora 21:45.