Cristiano Ronaldo, pe val în Arabia Saudită! Portughezul a marcat două goluri pentru Al Nassr

Cristiano Ronaldo face spectacol în campionatul Arabiei Saudit. Starul lusitan a înscris două goluri pentru echipa sa, Al-Nassr, în partida cu Al-Shabab și, pe deasupra, a mai oferit și o pasă de gol.

Echipa lui Cristiano Ronaldo s-a impus clar, cu categoricul scor de 4:0. Portughezul a deschis scorul în minutul 13, după ce a executat perfect o lovitură de la 11 metri. Ulterior, șase minute mai târziu, lusitanul a mai înscris o dată, însă golul său a fost anulat pentru că ar fi comis un fault în atac.

Totuși, Cristiano Ronaldo a recidivat: în minutul 38 a marcat dintr-un alt penalty. Peste doar două minute CR7 a ieșit din nou la rampă - i-a pasat decisiv lui Sadio Mane, senegalezul majorând scorul la 3:0.

Scorul final a fost stabilit în minutul 80 de un localnic, Al-Ghannam, iar Al-Nassr a înregistart astfel a doua victorie consecutivă în campionatul Arabiei Saudite. Cristiano Ronaldo a ajuns la 5 goluri marcate în cele trei meciuri jucate în prima divizie saudită.

După victoria cu Al-Shabab, Cristiano Ronaldo a transmis și un scurt mesaj pe conturile oficiale de socializare. Starul lusitan s-a declarat extrem de bucuros de succesul înregistrat alături de Al-Nassr, echipă care a urcat pe locul 6 în clasamentul primei divizii a fotbalului saudit.