Bellingham i-a adus victoria lui Real Madrid în El Clasico

Noul star al echipei Real Madrid, Jude Bellingham, este de neoprit. Fotbalistul englez a marcat ambele goluri ale grupării madrilene în El Clasico, câștigat cu 2-1.

goal.com
Sursa: goal.com

Meciul de pe Estadi Olimpic Lluis Companys a început bine pentru catalani. Ilkay Gundogan a înscris în minutul 6. Real a jucat mai bine în repriza secundă. Jude Bellingham a marcat cu un șut fenomenal de la mare distanță.

Bellingham a dat lovitura de grație în minutul 90+2, la capătul unei faze de atac la care au mai participat Dani Carvajal și Luka Modric.

Real Madrid este liderul clasamentului campionatului Spaniei, cu 28 de puncte. Girona are tot 28, însă a cedat în meci direct cu "Los Blancos". FC Barcelona are 24 de puncte și este pe locul trei, însă poate fi devansată curând de Atletico Madrid.