Qatar 2022

Remiză în meciul granzilor

Naționalele Spaniei și Germaniei au încheiat la egalitate partida din cadrul grupei E a Cupei Mondiale, scor 1-1. Marele meci a avut loc pe stadionul Al Bayt din orașul Al Khor.

FIFA
Sursa: FIFA

Alvaro Morata a marcat pentru iberici în minutul 62, iar Niclas Fuellkrug a înscris golul echipei germane în minutul 83. De menționat că cvadrupla campioană mondială a avut și un gol anulat pe motiv de ofsaid, în prima repriză.

Astfel, după două etape, în grupa E lider este Spania, cu patru puncte. Japonia și Costa Rica au câte trei puncte, iar Germania unul.

Calificarea se decide pe 1 decembrie. Costa Rica va întâlni Germania, iar Japonia - Spania. Meciurile vor fi transmise în direct și în exclusivitate de Moldova 1 și Moldova 2, cu începere de la ora 21:00.