Atacanții moldoveni, pe val! Ion Nicolaescu și Virgiliu Postolachi au marcat din nou pentru echipele lor de club

Atacanții echipei naționale de fotbal a Republicii Moldova continuă a fi pe val la finalul anului. Ion Nicolăescu și Virgiliu Postolachi au marcat din nou pentru echipele lor de club. Nicolăescu a înscris pentru Sport-Club Heerenveen în etapa a 13-a din Eredivisie, prima divizie valorică a Țărilor de Jos.

Ion a fost introdus în teren în partida cu Fortuna Sittard în minutul 72, iar peste 16 minute a și marcat, stabilind scorul final de 3:0. Ion a înscris astfel al doilea meci consecutiv pentru echipa de club și totodată al treilea său gol pentru SportClub Heerenveen în Eredivisie.

Un alt atacant al echipei naționale a Republicii Moldova, Virgiliu Postolachi, a ieșit și el în evidență la echipa sa de club, Grenoble Foot 38. În etapa a 15-a ligii secunde din Franța, internaționalul moldovean a înscris golul victoriei în partida cu gruparea Rodez Aveyron Football. Postolachi a fost introdus în teren la mijlocul reprizei secunde și a marcat în minutul 84 golul victoriei.

"Istoria se repetă! E bine pentru mine, dar și pentru toată echipă. Am demonstrat că suntem un colectiv unit. Sunt în formă bună și dau totul pe teren indiferent ce se întâmplă.", a declarat Virgiliu Postolachi

Formația din Grenoble a cîștigat partida cu scorul de 2:1.