Qatar 2022

Show total în meciul Camerun – Serbia

Echipele naționale ale Camerunului și Serbiei au oferit un spectacol de zile mari în meciul grupei G al Campionatului Mondial din Qatar.

FIFA
Sursa: FIFA

Partida de pe stadionul Al Janoub din orașul Al Wakrah s-a încheiat cu scor egal, 3-3.

Camerunezii au marcat prin Jean-Charles Castelletto în minutul 29, însă până la pauză sârbii au întors scorul. Strahinja Pavlovic și Sergej Milinkovic-Savic au înscris în prelungirile primei reprize. În minutul 53, Aleksandar Mitrovic a punctat și el și se părea că Serbia se îndreaptă spre victorie. Nu a fost să fie, însă. Vincent Aboubakar și Eric Maxim Choupo-Moting au marcat câte un gol într-un interval de trei minute și i-au adus un punct echipei africane.

În celălalt meci al grupei G, tot astăzi, Brazilia va întâlni Elveția. Partida va începe la ora 18:00 și va fi transmisă în direct și în exclusivitate de postul public de televiziune Moldova 1.