Petrocub Hâncești a suferit a doua înfrângere consecutivă în grupa unică a Ligii Conferințelor

Campioana Republicii Moldova a pierdut meciul din deplasare cu gruparea Jagellonia Białystok, scor 0-2. Petrocub a rezistat o rerpiză și jumătate în fața campioanei Poloniei.

Oaspeții au încasat ambele goluri într-un interval de 3 minute, iar Afimico Pululu a fost călăul formației hânceștene. Mai întâi, anoglezul a deschis scorul în minutul 69, reușind să înscrie cu o execuție superbă cu călcâiul. Același Pululu și-a trecut în cont dubla, stabilind astfel scorul final al partidei.

Astfel, Jagellonia a obținut a doua victorie în tot atâtea meciuri jucate în faza principală a Ligii Conferinței. Formația Petrocub a pierdut a doua oară, după ce în prima etapă a fost învinsă la Chișinău de gruparea cipriotă Pafos, scor 1-4.

Petrocub Hâncești va juca următorul meci în această fază a competiției în data de 7 noiembrie. Atunci, campioana Republicii Moldova se va confrunta pe teren propriu cu Rapid Viena. Partida se disputa pe stadionul Zimbru cu începere de la ora 19:45.